Menü Kapat

“Yüksek Hizmet Kalitesini Standart Hale Getirdiler”

“Hizmet verdiğimiz tüm firmaların beklentilerini aşan, fark yaratan ve tutarlı bir hizmet politikası izlemek temel ilkemizdir”

1975 yılında Bursa’da doğan Murat ÇAKMAK iş hayatına 1996 yılında, Arçelik Yetkili Servis’te çalışarak başlamış. 5 yıl burada çalıştıktan sonra İklimsa Yetkili Servis’ te çalışarak 2010 yılı itibariyle Bursa Kükürtlü İklimsa Yetkili Servis Bayi’ sini devralarak AS TEKNİK adı altında deneyimini değerlendirmeye karar vermiş. Daha sonra 2011 yılından itibaren sektörünün merkezi olarak görülen Bursa Gazcılar bölgesindeki kendi iş yerinde hizmet vermeye devam etmektedir.

As Teknik, İklimsa markalarının yetkili servis hizmetiyle birlikte her türlü markanın arıza, bakım, onarım ve montaj hizmetlerini vermektedir. Ev tipi ve merkezi sistem diye ikiye ayırdığı müşteri portföyüne her türlü desteği vermeye çalıştığını belirterek asıl müşteri kitlesinin kurumsal firmalar olduğunu belirtiyor. Zira referanslarından bazıları Akbank, Finansbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Albaraka Türk Katılım bankası, Burger King, Teknosa, Carrefoursa, A101, Aras Kargo, Sarar, Popayes, Otoyol A.Ş. gibi firmalar bulunuyor. Kurumsallıktan ödün vermek istemediğinden hizmet kalitesini de gün geçtikçe artırıyor. Asıl hedefinin kendi ismini markalaştırmak olduğunu ve bu alanda çalışmalara başladığının da sinyallerini veriyor. 18 yıllık deneyimini kendi isminde birleştirip müşteri memnuniyetini referans alan işlerle ilerleme yolunda olduğunu belirten Murat Bey, bu nedenle çalışan sayısını bile azaltmış. “16 kişi olan ekibimizi 10 kişiye düşürdük. Çünkü amacımız daha çok müşteriye iş yapmak değil, müşteri memnuniyetini artırmak.” sözleriyle açıklayarak şubeleşmeden yana olmadığını söylüyor. İş hayatının yanında sosyal sorumluluklarını da yerine getirmeye çalıştığını belirten Murat ÇAKMAK, meslek liselerinde seminer ve eğitim veriyor. “Geleceğin teknik destek ekiplerinin oluşmasında benim de katkım olursa ne mutlu bana” diyerek bu durumdan ne kadar memnun olduğunu da böylece dile getiriyor. Bu eğitimler Soğutmacılar Odasıyla birlikte yapılıyor ve eğitimlerin öncüsü olan Murat ÇAKMAK başka firmaların da bu sosyal sorumluluk projelerine sponsor olabileceğinin altını çiziyor.

Kendisine TÜMSİAD üyeliğini sorduğumuzda ise 2014 yılında üye olduğunu söyleyerek halen TÜMSİAD Bursa’yı tanıma aşamasında olduğunu söylese de üyelerin hayata bakış açılarının kendisi gibi olduğunu bildiği için herhangi bir uyumsuzluk yaşayamayacağını düşündüğünü belirtiyor.